Jak zbudowane są pompy zębate?

dodano: 2019-07-16

Pompy zębate to jeden z rodzajów pomp hydraulicznych, czyli układów, dostarczających energię o niemal nieograniczonych możliwościach. Ogólne działanie pomp hydraulicznych polega na wytwarzaniu odpowiedniego ciśnienia, które zasila układ hydrauliczny.

Dobór pompy hydraulicznej - kilka ważnych wskazówek

dodano: 2019-06-28

Pompy hydrauliczne są urządzeniami, odpowiadającymi za zasilanie napędu hydraulicznego olejem pod wysokim ciśnieniem.

W ten sposób zamieniają one energię mechaniczną, która jest dostarczana przez silnik napędowy spalinowy lub elektryczny, na energię hydrauliczną. Energia ta zawarta jest w czynniku roboczym, który tłoczony jest do instalacji pod odpowiednim ciśnieniem i z właściwą wydajnością.

Hydraulika siłowa – jak to działa?

dodano: 2019-05-28

Siłownik hydrauliczny to układ, który przetwarza energię płynu pod ciśnieniem w energię mechaniczną urządzenia. Działanie hydrauliki siłowej oparte jest więc na podstawowych prawach fizyki, a dokładnie prawie Pascala, które mówi o tym, że ciecz znajdująca się pod ciśnieniem, oddaje energię we wszystkich kierunkach, o tej samej wartości równej energii wprowadzonej do układu.

Jakie zastosowanie mają pompy hydrauliczne?

dodano: 2019-05-27

Pompy hydrauliczne, to układy dostarczające energię. Mają niemal nieograniczone możliwościach. Wszystko za sprawą mechanizmu, na którym opierają swoje działanie.

Warto także nadmienić, że zastosowanie pomp hydraulicznych zależy w dużej mierze także od ich rodzaju. Odkryj z nami świat pomp hydraulicznych.

Blog firmy PHS Sylwester Dmochowski

dodano: 2019-02-01

Witamy na naszym blogu. Stworzyliśmy go po to, żeby zaprezentować i przybliżyć ofertę naszej firmy.